StoneREX ar akmens smalci pārklātas fasādes plāksnes

StoneREX fasādes plāksnes un cokolu apdares plāksnes ir cementa skaidu plāksnes, kas ir pārklātas ar dabīgā akmens smalci.

StoneREX fasādes plāksnes StoneREX fasādes plāksnes
StoneREX fasādes plāksnes
StoneREX fasādes plāksnes

PIELIETOJUMS

StoneREX ar akmens smalci pārklātas fasādes plāksnes

StoneREX fasādes plāksnes galvenokārt tiek izmantotas privātmāju, daudzdzīvokļu māju, sabiedrisku ēku, ražošanas ēku un noliktavu celtniecībā un renovācijā, kā arī jumta dzegu un balkonu margu izbūvē. StoneREX cokolu plāksnēm ir noteikts izmērs un tās paredzētas cokolu apdarei un siltināšanai. Tāpat plāksnes var izmantot dārzniecībā, puķu dobju, stādīšanai paredzētu kastu izbūvei. Ēkas fasādes apdare ar StoneREX fasādes plāksnēm un cokola plāksnēm samazina siltumenerģijas izmaksas, uzlabo fasādes ventilāciju un paaugstina ēkas izturību pret mitrumu un pelējuma sēnīti. StoneREX fasādes plākšņu un cokola plākšņu sastāvā nav cilvēka veselībai un apkārtējai videi kaitīgu vielu un tās sekmē ēkas veselīgas iekšējās vides nodrošināšanu. StoneREX fasādes plāksnes ir stipras un izturīgas pret nolietojumu un mehāniska rakstura ietekmi, to uzturēšana nav nepieciešama un tās gadiem ilgi saglabā labu vizuālo izskatu.
Tā kā plākšņu tilpuma svars ir mazāks nekā mastikas betona plāksnēm vai cementa šķiedru plāksnēm, tās ir labāk pielietojamas vietās, kur materiāla svaram ir būtiska nozīme.

StoneREX ar akmens smalci pārklātas fasādes plāksnes

ĪPAŠĪBAS UN PRIEKŠROCĪBAS

Ar akmens smalci pārklātās StoneREX fasādes un cokolu plāksnes ir:
• stipras, izturīgas pret nolietojumu un ārējo faktoru ietekmi
• izturīgas pret laikapstākļu radītajām temperatūras un mitruma svārstībām
• tām piemīt laba siltumizolācija
• tās uzlabo ēkas ventilāciju
• tās ir aukstuma un siltuma izturīgas
• neuzliesmojošas
• izturīgas pret kaitēkļiem un pelējuma sēnīti
• tām piemīt ļoti labas skaņas izolācijas īpašības
• nesatur veselībai kaitīgas vielas
• vienkārši uzstādāmas neatkarīgi no gadalaika
• tām nav nepieciešama uzturēšana
• izturīgas

KrĀsas

SASTĀVS

Betonyp cementa skaidu plāksnes ir izmantojamas kā pamata plāksnes zem StoneREX fasādes plāksnēm un cokolu plāksnēm. Galvenā Betonyp plākšņu sastāvdaļa ir cements un no augstas kvalitātes priedes koksnes ražotām piesātinātām koka skaidu plāksnēm. Plāksnēs nav izmantots azbests, formaldehīds un citas cilvēka veselībai un apkārtējai videi kaitīgas vielas. Pamata plāksnes ir pārklātas ar dažāda raupjuma akmens smalci, kuras krāsu toņu klāsts ir ļoti plašs.

APSTRĀDE UN UZSTĀDĪŠANA

Izmantojot karbīda zāģa plātnes, kuru maksimālais zaru augstums ir 6 mm, StoneREX plāksnes tiek sagrieztas nepieciešamajā lielumā. Plāksnes ieteicams griezt no līdzenās, nevis ar akmens smalci pārklātās, puses. Griešanas virsmai jābūt iekrāsotai atbilstošā krāsā.
StoneREX plāksnes ir uzstādāmas uz koka vai metāla karkasa, piestiprinot ar skrūvēm vai kniedēm. 1.attēlā ir norādīta karkasa struktūra un veids, kā plāksne piestiprināma pie karkasa. Starp plāksnēm jāatstāj deformācijas salaidumi (3-5 mm). Gadījumā, ja tiek izmantots koka karkass, to nepieciešams apstrādāt ar antiseptisku līdzekli. Deformācijas salaidumu skaits, stiprinājuma skrūvju izmērs un iepriekš veiktie urbumi nestandarta izvietojuma vietās ir jāsaskaņo atsevišķi. Skrūvju caurumu urbšanai ir jāizmanto urbji ar karbīda uzgali. Urbšana jāveic no plāksnes puses, kura ir pārklāta ar akmens smalci. Plākšņu nostiprināšanai ieteicams izmantot nerūsējoša tērauda skrūves un izurbtā cauruma diametram jāatbilst 1.2 x stiprinājuma skrūves diametram. Veicot nostiprināšanu, jāizvairās no pārāk ciešas plāksnes piestiprināšanas un pieskrūvēšanas – jāsaglabā neliela atstarpe. Plākšņu stiprināšanai nevar izmantot skrūves ar konisku gremdgalvu.

Deformācijas salaidumos var izmantot savienojuma lentu vai atbilstošas krāsas metāla horizontālas un stūra plates. Lielos laukumos horizontāliem salaidumiem nepieciešams izmantot speciālas tērauda plates. Salaidumus un skrūves iespējams krāsot jebkurā RAL krāsā.

StoneREX platnu uzstadisanas zimejums

STONEREX PLUS PLĀKSNES

StoneREX Plus cementa šķiedras plāksnes ir fasādes plāksnes un cokolu plāksnes, kas pārklātas ar dabīgā akmens smalci.

PIELIETOJUMS

StoneREX Plus fasādes plāksnes galvenokārt tiek izmantotas privātmāju, daudzdzīvokļu māju, sabiedrisku ēku, ražošanas ēku un noliktavu celtniecībā un renovācijā. Salīdzinājumā ar StoneREX plaksnēm, StoneREX Plus plāksnes ir vēl stiprākas un izturīgākas pret apkārtējās vides faktoriem, tās ir ideāli piemērotas izmantošanai vietās, kurām piemīt augstākas prasības. Tāpat šīs plāksnes ir izmantojamas sabiedrisku ēku pagrabstāvu fasādes un sienu apdarei, kur ir nepieciešams nodrošināt lielāku izturību pret ietekmējošiem faktoriem, kā arī lauksaimniecības un rūpniecības ēku, un noliktavu fasāžu apdarei. StoneREX Plus cokolu plāksnēm ir noteikts izmērs un tās paredzētas cokolu apdarei un siltināšanai. Ēkas fasādes apdare ar StoneREX Plus plāksnēm samazina siltumenerģijas izmaksas, uzlabo fasādes ventilāciju un paaugstina ēkas izturību pret mitrumu un pelējuma sēnīti. StoneREX Plus fasādes plākšņu sastāvā nav cilvēka veselībai un apkārtējai videi kaitīgu vielu un tās sekmē ēkas veselīgas iekšējās vides nodrošināšanu. Pateicoties plākšņu augstajam stiprības līmenim, salīdzinājumā ar StoneREX plāksnēm, stiprinājuma karkasa veidi var būt dažādi un plākšņu nostiprināšanai nepieciešamas mazāks skaits skrūvju.

ĪPAŠĪBAS UN PRIEKŠROCĪBAS

StoneREX Plus plāksnes ir:
• stipras, izturīgas pret nolietojumu un ārējo faktoru ietekmi
• izturīgas pret laikapstākļu radītajām temperatūras un mitruma svārstībām un tās var uzstādīt tiešā saskarē ar virsmu
• tām piemīt laba siltumizolācija
• tās uzlabo ēkas ventilāciju
• tās ir aukstuma un siltuma izturīgas
• neuzliesmojošas
• apkārtējai videi draudzīgas
• izturīgas pret kaitēkļiem un pelējuma sēnīti
• tām piemīt ļoti labas skaņas izolācijas īpašības
• nesatur veselībai kaitīgas vielas
• vienkārši uzstādāmas neatkarīgi no gadalaika
• tām nav nepieciešama uzturēšana
• izturīgas

SASTĀVS

Ar dabīga akmens smalci pārklātas Cemvin cementa šķiedru plāksnes ir izmantojamas kā pamata plāksnes zem StoneREX plus fasādes plāksnēm un cokolu plāksnēm, kas pārklātas ar akmens smalci. Galvenās cementa šķiedru plāksnes sastāvdaļas ir cements, celuloze un polipropilēna šķiedras, kuras plāksnei piešķir mehānisku spēku, neuzliesmojošas īpašības un izturību pret laika apstākļiem. Plāksnēs nav izmantots azbests, formaldehīds un citas cilvēka veselībai un apkārtējai videi kaitīgas vielas. Salīdzinājumā ar cementa skaidu plāksnēm, cementa šķiedru plāksnes satur daudz vairāk cementa un kā pildviela koka skaidu vietā ir izmantota celuloze, kas plāksni padara stiprāku, izturīgāku pret mitrumu un ar lielāku tilpuma svaru nekā tas ir cementa skaidu plāksnēm. Plākšņu pārklājumam ir izmantota dabīga akmens smalce, kuras krāsu toņu klāsts ir ļoti plašs.

APSTRĀDE UN UZSTĀDĪŠANA

Izmantojot karbīda zāģa plātnes, kuru maksimālais zaru augstums ir 10 mm, StoneREX Plus plāksnes tiek sagrieztas nepieciešamajā lielumā. Plāksnes ieteicams griezt no līdzenās, nevis ar akmens smalci pārklātās, puses. Skrūvju caurumu urbšanai ir jāizmanto urbji ar karbīda uzgali. Urbšana jāveic no plāksnes puses, kura ir pārklāta ar akmens smalci. Plākšņu nostiprināšanai ieteicams izmantot nerūsējoša tērauda skrūves un izurbtā cauruma diametram jāatbilst 1.5 x stiprinājuma skrūves diametram. Veicot nostiprināšanu, jāizvairās no pārāk ciešas plāksnes piestiptināšanas un pieskrūvēšanas – jāsaglabā neliela atstarpe. Plākšņu stiprināšanai nevar izmantot skrūves ar konisku gremdgalvu.
Plāksnes uzstādāmas uz koka vai metāla karkasa, starp plāksnēm atstājot deformācijas salaidumus (6 mm). Gadījumā, ja tiek izmantots koka karkass, to nepieciešams apstrādāt ar antiseptisku līdzekli. Fasādes plāksnes jānostiprina uz vertikāli novietotiem dēļiem, kuru minimālais izmērs ir 25 x 70 mm. Dēļu, kuri tiek izmantoti vienlaicīgi divu plākšņu balstam, izmēram jābūt 25 x 95 mm. Sienu un cokolu karkasā izmantoto dēļu augstums ir parādīts 2.attēlā. Pamata karkasa vertikālajam un horizontālajam latojumam jābūt veidotam no koka dēļiem ar izmēru 50 x 50 mm. Deformācijas salaidumu skaits, stiprinājuma skrūvju izmērs un iepriekš veiktie urbumi nestandarta izvietojuma vietās (stiklotas fasādes, siltumnīcas, telpas ar pastāvīgi augstu mitruma līmeni vai celtnes, kurās bieži mainās apkārtējās vides apstākļi) ir jāsaskaņo atsevišķi. Deformācijas salaidumos var izmantot amortizācijas lentu vai atbilstošas krāsas metāla horizontālas, vertikālas un stūra līstes. Salaidumu līstes un skrūves iespējams krāsot jebkurā RAL krāsā.

StoneREX pret StoneREX Plus