Cementa šķiedru plāksnes

Cementa šķiedru plāksne ir celtniecības plāksne ar līdzenu virsmu cementa krāsā. Tās galvenā sastāvdaļa ir cements. Cementa šķiedru plāksnes mēs izmantojam ar akmens smalci pārklātu StoneREX Plus plākšņu un StoneREX Color Plus krāsotu plākšņu ražošanai. Atbilstoši klienta prasībām, ir iespējams iegādāties arī neapstrādātas plāksnes.

PIELIETOJUMS

Pateicoties izcilai stiprībai, ugunsdrošībai un izturībai pret laika apstākļiem, cementa šķiedru plāksnes var izmantot ēku fasādes vai cokola ārpus telpām, kā arī iekštelpās ēkas konstrukcijām vai kā apšuvuma metariālu mitrās telpās:

 • 3 – 5 mm biezas plāksnes var izmantot griestu jumta dzegu un zem balkoniem esošu laukumu vai celtnes sienu apdarei, ja uz plāksnēm netiek radīta pārāk liela slodze
 • 8-10 mm biezas plāksnes var izmantot ēkas sienu apdarei iekštelpās, kā arī ārpus telpām
 • 12–20 mm biezas plāksnes var izmantot izmantot konstrukcijām ar lielāku noslogojumu, piemēram, grīdu konstrukcijām

Plāksnes ir pieejamas cementa pelēkā krāsā, taču var tikt krāsotas jebkurā RAL-, Acomix-, Tikkurila- ja Colomorm krāsā vai pārklātas ar akmens smalci.

ĪPAŠĪBAS UN PRIEKŠROCĪBAS

Plāksnes ir:

 • mehāniski stipras un izturīgas pret nolietojumu
 • izturīgas pret laikapstākļu radītajām temperatūras un mitruma svārstībām un tās var uzstādīt tiešā saskarē ar virsmu
 • izturīgas pret aukstumu
 • ugunsizturīgas – A1 klase
 • apkārtējai videi draudzīgas
 • ūdens izturīgas
 • nesatur veselībai kaitīgas vielas
 • izturīgas pret kaitēkļiem un pelējuma sēnītēm
 • elektroizturīgs
 • ar labām skaņas izolācijas īpašībām
Cementa šķiedru plāksne

SASTĀVS

Galvenās cementa šķiedru plāksnes sastāvdaļas ir cements, celuloze un polipropilēna šķiedras, kuras plāksnei piešķir mehānisku spēku, neuzliesmojošas īpašības un izturību pret laika apstākļiem. Plākšņu sastāvs ir ekoloģiski drošs un tās nesatur toksiskas vai cilvēka veselībai kaitīgas vielas.

APSTRĀDE UN UZSTĀDĪŠANA

Plāksnes griež ar zāģripu ar pabedīta zobiem(maksimālā atstarpe ir 10 mm), vai dimanta griezējdisku no neapstrādātās puses. Skrūvju caurumu urbšanai (ja neizmanto skrūves ar priekšurbi) ir jāizmanto urbji ar pabedīta uzgali, urbšana jāveic no plāksnes apstrādātās puses.
Plāksnes uzstādāmas uz koka karkasa, starp plāksnēm atstājot deformācijas salaidumus (4.attēls) vai plāksnes jānovieto ar pārlaidumiem (5.attēls). Deformācijas salaidumos var izmantot savienojuma lentu vai atbilstošas krāsas metāla horizontālās, vertikālās un stūra līstes.
Plākšņu nostiprināšanai ieteicams izmantot nerūsējoša tērauda skrūves un izurbtā cauruma minimālajam diametram jābūt 8 mm. Minimālais cauruma izmērs ir 1.5 x stiprinājuma skrūves vai kniedes diametrs. Veicot nostiprināšanu, jāizvairās no pārāk ciešas plāksnes piestiprināšanas un pieskrūvēšanas – jāsaglabā neliela atstarpe. Plākšņu stiprināšanai nevar izmantot skrūves ar konisku gremdgalvu. Lai nodrošinātu skrūves galviņas atrašanos vienā līmenī ar plāksnes virsmu, virsmā var tikt izurbts plašāks slīpgriezums (3.attēls).
Deformācijas salaidumu skaits, stiprinājuma skrūvju izmērs un iepriekš veiktie urbumi nestandarta izvietojuma vietās (stiklotas fasādes, siltumnīcas, telpas ar pastāvīgi augstu mitruma līmeni vai celtnes, kurās bieži mainās apkārtējās vides apstākļi) ir jāsaskaņo atsevišķi.

Uzstadisanas zimejumi

Attalums starp stiprinajuma elementiem

 

Raksturīgākās iezīmes Standards Vērtības
Svars CSN EN 12467 1350 – 1690 kg/m3
Stiepes izturība, plāksni saliecot
– gareniska
– šķērsgriezumā
CSN EN 12467 Min. 13 MPa
Min. 18 MPa
Izurība pret aukstumu CSN EN 12467 RL > 0,75 (25 cikli)
Plāksnes absorbēšanas spēja, turot to ūdenī 24 stundas CSN EN 317 Maks. 13 %
Ugunsizturības klase – reakcija uz uguni CSN 73 0862 A klase – uzgunsizturīgs
Ugunsizturība CSN EN 1363-1 Biezums 5mm / 6 min.
Biezums 8 mm / 15 min.
Biezums 10 mm/ 16 min.
Lineārs pagarinājums 20 °C temperatūrā, paaugstinot saistītā mitruma līmeni no 35% to 85% CSN EN 318 Maks. 0,2 %

Cementa šķiedru plākšņu standarta izmērs ir 1200×2500 mm un 1200×3000 mm. Taču mēs arī varam nodrošināt plāksnes izmērus atbilstoši klienta prasībām. Plākšņu biezums ir 4, 6, 8 vai 10 mm.