Cementa skaidu plāksnes

Cementa skaidu plāksne ir celtniecības plāksne ar līdzeni virsmu cementa pelēkā krāsā.  Tās galvenās sastāvdaļas ir cements un smalkas koka skaidu daļiņas.

PIELIETOJUMS

Pateicoties izcilai stiprībai un izturībai pret laika apstākļiem, cementa skaidu plāksnes var izmantot sienu, grīdu un griestu apdarei iekštelpās un ārpus telpām.

Plāksnes ir ugunsdrošas, triecienizturīgas un tām piemīt labas skaņas izolācijas īpašības.Tā kā fasādes apšūšana ar cementa skaidu plāksnēm samazina ēkas sitltumenerģijas patēriņu,  uzlabo fasādes ventilāciju, ēkas ir izturīgas pret mitrumu un pelējuma sēnītēm. Cementa skaidu plāksnes ar dažādām virsmas apdarēm tiek plaši izmantotas ēku siltināšani un renovācijai. Pateicoties izcilajām īpašībām, cementa skaidu plāksnes var tikt izmantotas privātmāju, daudzdzīvokļu māju, sabiedrisku ēku, ražošanas ēku un noliktavu celtniecībā.
Cementa skaidu plāksnes tiek izmantotas iekštelpu virsmu apšūšana, vietās, kur virsmai jābūt izturīgai, izturīgai pret nolietojumu un ar labām skaņas izolācijas īpašībām, kā arī  izturīgām pret mitrumu un pelējuma sēnītēm.

Tā kā plākšņu tilpuma svars ir mazāks nekā mastikas betona plāksnēm vai cementa šķiedru plāksnēm, tās ir labāk pielietojamas vietās, kur materiāla svaram ir būtiska nozīme.

Plāksnes ir pieejamas kā neapstrādātas plāksnes, kuras nokrāsotas jebkurā RAL-, Acomix-, Tikkurila- un Colomorm krāsā vai pārklātas ar akmens smalci.

Cementa skaidu plāksne

ĪPAŠĪBAS UN PRIEKŠROCĪBAS

Plāksnes ir:
• stipras, izturīgas pret nolietojumu un ārējo faktoru ietekmi
• izturīgas pret laikapstākļu radītajām temperatūras un mitruma svārstībām
• ugunsizturīgas – B1 klase
• izturīgas pret salu
• apkārtējai videi draudzīgas
• nesatur veselībai kaitīgas vielas
• izturīgas pret kaitēkļiem un pelējuma sēnītēm
• ar labām skaņas izolācijas īpašībām
• vienkārši uzstādāmas
• izturīgas

APSTRĀDE UN UZSTĀDĪŠANA

Plāksnes griež ar zāģripu ar pabedīta zobiem, kuru maksimālais solis ir 6 mm, vai dimanta griezējdisku, no neapstrādātās puses. Skrūvju caurumu urbšanai (ja neizmanto skrūves ar priekšurbi) ir jāizmanto urbji ar pabedīta uzgali, urbšana jāveic no plāksnes apstrādātās puses.
Plāksnes uzstādāmas uz koka karkasa, starp plāksnēm atstājot deformācijas salaidumus (4.attēls) vai plāksnes jānovieto dubultstānī (5.attēls). Deformācijas salaidumos var izmantot savienojuma lentu vai atbilstošas krāsas metāla horizontālas un stūra plates. Lielos laukumos horizontāliem salaidumiem nepieciešams izmantot speciālas tērauda plates.
Plākšņu nostiprināšanai ieteicams izmantot nerūsējoša tērauda skrūves un izurbtā cauruma diametram jāatbilst 1.1 – 1.5 x stiprinājuma skrūves diametram. Veicot nostiprināšanu, jāizvairās no pārāk ciešas plāksnes piestiptināšanas un pieskrūvēšanas – jāsaglabā neliela atstarpe. Plākšņu stiprināšanai nevar izmantot skrūves ar konisku gremdgalvu. Lai nodrošinātu skrūves galviņas atrašanos vienā līmenī ar plāksnes virsmu, virsmā var tikt izurbts plašāks slīpgriezums (3.attēls).
Deformācijas salaidumu skaits, stiprinājuma skrūvju izmērs un iepriekš veiktie urbumi nestandarta izvietojuma vietās ir jāsaskaņo atsevišķi.

Uzstadisanas zimejumi

Raksturīgās iezīmes Vērtība
Mitruma sastāvs pēc aklimatizācijas: 6-12%
Lieces izturība: min. 9 N/mm2
Tõmbetugevuse klass: min 0,5 N/mm2
Ugunsizturības klase: A2-S1, d0 ( atbilstoši standartam EN 13501-1), nedegoša
Palielinājums: 24 stundas pēc mērcēšanas 1.5%
Mitruma ietekmētas izmēra izmaiņas gareniskā un sānu virzienā: max 0.3%, 20oC temperatūrā, paaugstinot saistītā mitruma līmeni no 25% līdz 85%
Lineārās izplešanās koeficients: 10-5/K
Siltumvadāmība: 0,26 W/mK
Izturība pret tvaika difūziju µ: 22,6
Gaisa caurlaidība: 0,133 l/min m2 Mpa
Izturība pret aukstumu: Nav vizuālu izmaiņu
Skaņas absorbēšana (12 mm plāksne): 30 dB
Virsmas pH līmenis: 11
Tilpuma svars: ~1425 kg/m3

Plākšņu biezums ir no 8/10/12/14/16/18/22/24mm. Plākšņu standarta platums un garums ir 1250x2600mm vai 1250x3350mm. Ir iespējams pasūtīt loksnes arī Jums vajadzīgos nestandarta izmēros. Sīkāku informāciju varat iegūt sazinoties ar mums.

Cementa skaidu plāksnes (PDF 19MB)